Nöropazarlama Nedir?

“Nöropazarlama tüketiciyi anlama ve çözümleme sanatıdır.”

Nöropazarlama tüketicilerin davranışlarının ve satın alma kararlarının altında yatan nedenleri inceleyen ve analiz eden bir disiplindir. Tüketicilerin ürün ve hizmet satın alırken nelere dikkat ettiklerini, motivasyonlarını nelerin etkilediğini ve karar verme sürecinde meydana gelen zihinsel süreçleri anlayıp çözümlemeye çalışır.

Görseller, sözcükler, renkler, şekiller ve kültürler ile diğer çevresel ve kişisel faktörler tüketicinin kararlarını etkilemektedir. Nöropazarlama insan beyninin karmaşık yapısını anlamaya çalışarak doğru pazarlama ve iletişim stratejileri çizmenizi sağlar. Anket, birebir görüşme gibi geleneksel pazarlama yöntemleri pazarlamacılar ve şirket yöneticileri için hem maliyetli hem de efektif olmayan bir yöntem olarak kalmıştır. Günümüzde tüketiciyi anlamak ve mesaj kalabalığından sıyrılabilmek için geleneksel yöntemler yerine maliyeti düşük ve daha akıllı pazarlama stratejilerine başvurulmaktadır. Nöropazarlama da bu doğrultuda yeni bir araştırma yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

Pazarlama psikolojik bir olgudur. Pazarlama kavramının içinde “ikna” önemli yer tutar. Peki insanları ikna etmek için yapmanız gerekenler neler? Pazarlama psikolojisi ve nöropazarlama başlıkları bu soruya açıklık getiriyor.

Neden Neuro-mar?

Neuro-mar olarak tüketicilerinizin sizi tercih etmesinin ve etmemesinin gerçek nedenlerini ortaya çıkarmaya, tercih edilen olmak için yapmanız gerekenlere, büyümek için atacağınız adımlara ve hayallerinize ışık tutuyoruz. 2017 Haziran itibariyle dünyanın en ünlü nöropazarlama şirketi olan Neurons Inc‘in Türkiye yetkilendirdiği tek şirketiz. Araştırma ve strateji tarafındaki global çapta uzmanlığımızla verdiğimiz nöropazarlama eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizle rakiplerinizden sıyrılıp satışlarınızı arttırabilir ve tüketicilerinizin kalbini fethedebilirsiniz!

Gelin tanışalım…