Neuro-Mar Nöropazarlama & İletişim Danışmanlığı

KOBİ’lerin ve girişimcilerin pazarlama tarafında en büyük sıkıntısı, bilinirliklerini arttırmak, yeni müşteriler kazanmak ve kısıtlı reklam bütçelerdir. Çoğu zaman şirketler pazarlama için yüksek bütçeler ayrılması gerektiği düşünür. Halbuki sanılanın aksine, pazarlama her zaman yüksek bütçeler gerektirmez. Akıllı pazarlama ve nöropazarlama taktikleriyle doğru müşteriye, doğru zamanda ulaşmak oldukça basit ve efektiftir. Burada önemli olan müşteriyi ve ihtiyaçlarını anlamak, müşteriyle istek ve ihtiyaçları doğrultusunda etkili bir şekilde iletişime geçebilmektir. Çünkü pazarlama tüketiciyi anlama ve çözümleme sanatıdır. Tüketicinizi iyi tanımadan yapacağınız reklam kampanyaları, pazarlama aktiviteleri eninde sonunda çöpe gidecektir.

Günümüzde klasik pazarlama araştırmaları yazılı-sözlü beyanlara dayanmaktadır. Ancak nöropazarlama araştırmaları bize gösteriyor ki, kararlarımızın %95’i bilinçdışımızda şekilleniyor. Dolayısıyla geleneksel yöntemler değişen tüketici davranışlarını anlamada tek başına yeterli olamayabiliyor. Çünkü, tüketici araştırmalarında elde edilen sözel-yazılı ifadeler çoğu zaman tüketicinin gerçekte ne düşündüğünü yansıtmıyor. Bu da biz pazarlama uzmanlarını,  tüketiciyi tanımaya ve zihinsel süreçlerini anlamaya yöneltiyor. Unutmamalıyız ki, bilinçli olarak vereceğimiz cevaplar yanıltıcı olabilir ancak zihnimiz yanılmaz.

Neyse ki, tüketiciyi tanıyarak ve nöropazarlama yöntemlerinden online/offline iletişimde faydalanarak satışlarınızı ve marka sadakatinizi arttırmanız mümkün.

Neuro-mar tam da bu amaçla, şirketlere ve girişimcilere pazarlama planları doğrultusunda destek olmak üzere kurulmuş bir nöropazarlama danışmanlık şirketidir. Şirketlerin pazarlama stratejilerini iyileştirmelerini ve daha çok tüketiciye, daha etkili bir şekilde ulaşmalarını sağlayan çeşitli eğitim- danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

SEDA GENÇ – Kurucu, Neuro-mar, Neurons Inc Partner